افزودنی_بتن_گرانا_بتن

افزودنی بتن چیست؟

در چند سال گذشته صنعت ساخت و ساز رشد و توسعه فوق العاده ای را تجربه کرده است. این امر توسعه افزودنی ها و افزودنی های مدرن را ضروری کرده است. افزودنی ها و افزودنی ها برای بتن مواد شیمیایی هستند که برای بهبود خواص فیزیکی و شیمیایی آن به بتن اضافه می شوند. این اجزاء نشان دهنده طیف وسیعی از محصولات با خواص شیمیایی متفاوت است. تفاوت اصلی بین افزودنی ها و افزودنی ها در مراحلی است که در آن مواد به بتن یا سیمان اضافه می شوند. افزودنی ها در فرآیند تولید سیمان اضافه می شوند، در حالی که افزودن مواد افزودنی هنگام ساخت مخلوط بتن انجام می شود. مواد افزودنی چیست؟ مواد افزودنی در طول ساخت به سیمان اضافه می شود تا خواص آن بهبود یابد. به طور معمول، مواد خام درگیر در ساخت سیمان شامل آلومینا، آهک، اکسید آهن و سیلیس است. پس از مخلوط کردن، مواد تا حدود 1500 درجه سانتیگراد گرم می شوند تا سیمان به خواص شیمیایی نهایی خود برسد.

مواد افزودنی چیست؟ مواد افزودنی برای بتن می تواند بر دو نوع باشد، ترکیبات آلی و غیر آلی. افزودنی های چند منظوره آنهایی هستند که بیش از یک ویژگی فیزیکی یا شیمیایی مخلوط بتن را تغییر می دهند. انواع مختلفی از افزودنی ها برای اصلاح جنبه های مختلف بتن وجود دارد. مواد افزودنی را می توان به موارد زیر طبقه بندی کرد:

 

- افزودنی های کاهش دهنده آب اینها ترکیباتی هستند که به عنوان نرم کننده عمل می کنند و محتوای آب مخلوط بتن را تا 5 درصد کاهش می دهند بدون اینکه قوام آن تغییر کند. مواد افزودنی کاهنده آب معمولا مشتقات چندحلقه ای یا فسفات هستند.هنگامی که این مواد افزودنی اضافه می شوند، مقاومت فشاری مخلوط بتن را با پلاستیک تر کردن آن افزایش می دهند. این نوع افزودنی معمولا با بتن و کف و جاده استفاده می شود.


- فوق کاهنده آب اینها فوق روان کننده ها هستند،عمدتا افزودنی های بتن پلیمری که محتوای آب را تا 40% کاهش می دهند. با این افزودنی ها تخلخل مخلوط کاهش می یابد و درنتیجه استحکام و دوام آن بهبود می یابد. این مواد افزودنی معمولا برای بتن خود متراکم و پاشیده استفاده می شود.


- افزودنی های کاهش دهنده آب اینها ترکیباتی هستند که به عنوان نرم کننده عمل می کنند و محتوای آب مخلوط بتن را تا 5 درصد کاهش می دهند بدون اینکه قوام آن تغییر کند.مواد افزودنی کاهنده معمولا مشتقات چند حلقه ای ی فسفات هستند.هنگامی که این مواد افزودنی اضافه می شوند،مقاومت فشاری مخلوط بتن را با پلاستیک تر کردن آن افزایش می دهند.این نوع افزودنی معمولا با بتن کف و جاده استفاده می شود.


- مواد افزودنی حباب کننده هوا از این مواد افزودنی برای ساخت مخلوط بتن با هوا استفاده می شود.آنها امکان ادغام حباب های هوا را در مخلوط بتن فراهم می کنند و از این رو خواصی مانند دوام و استحکام را با تغییر یخ-ذوب سیمان بهبود می بخشند.


-مواد افزودنی کند کننده برخلاف افزودنی های تسریع کننده که اتصال و گیرش را کوتاه می کنند،افزودنی های کند کننده زمان گیرش بتن را افزایش می دهند.چنین افزودنی هایی نسبت آب به سیمان را تغییر نمی دهند بلکه از اکسیدهای فلزی و قندها برای جلوگیری از فرایند اتصال استفاده می کنند.افزودنی ها و افزودنی های بتن در حال حاضر بهترین عملکرد را در دسته بندی محصولات شیمیایی ساختمانی دارند.برای مشاهده و خرید موثرترین و قابل اعتماد ترین افزودنی های بتن از وب سایت ما دیدن کن